Млечна баница Данита

Moderator: Fireball

Post Reply
User avatar
Danita
Posts: 1987
Joined: Sun Nov 15, 2009 6:06 am

Млечна баница Данита

Post by Danita »

Зази , благодаря много ...така ще бъдат рибките ...дано не пречи ,че трябва да са цели ( с глави) ,че такъв е обичая да са цели...
Да сложа и аз една много лесна рецепта за баничка - млечна ,че става бързо...
В съд се натрошава сиренце и се разбърква с яйца , олио и кисело мляко.Готовите кори се намачкват(една по една) като лист хартия и се слагат в намаслена тавичка (плътно една до друга).Заливат се със сместа и се запича...Количеството е в зависимост от големината на тавичката , но за една средно голяма стигат 3-4 яйца , малко повече от половината млекце и 300-400 гр сиренце, а олиото около половин чаена чашка. :thumbup:
Криси- моето голямо момче! (27.07.1994) :)
User avatar
mata_kosmata
Posts: 4723
Joined: Wed Nov 11, 2009 1:48 pm

Re: Млечна баница Данита

Post by mata_kosmata »

Ето това ще е баницата, която ще направя следващия път :yahoo: Една приятелка я прави по същата рецепта - хем лесно, хем вкусно!
Image Image
User avatar
nikol7972
Posts: 1237
Joined: Wed Nov 18, 2009 4:34 pm
Location: Варна

Re: Млечна баница Данита

Post by nikol7972 »

Дани спомням си баба ми (бог да я прости) я правеше само, че с прясно мляко. Ставаше невероятно вкусна. И сама си точеше корите жената. Няма да забравя как цялата къща беше в кори и се сушаха навсякъде.
Image
User avatar
Danita
Posts: 1987
Joined: Sun Nov 15, 2009 6:06 am

Re: Млечна баница Данита

Post by Danita »

Понеже напоследък взех да я правя по -често , реших да погледна и тука има ли отзвук...сега обаче слагам повече яйца ,защото тавата е по - голяма ...вече съм убедена ,че това е най-мързеливата , вкусна баница ....има време за форума докато се пече :thumbup:
Криси- моето голямо момче! (27.07.1994) :)
Post Reply