Баницата на Тодор Живков :)

Moderator: Fireball

Post Reply
User avatar
Margaritka
Posts: 1919
Joined: Tue Oct 26, 2010 10:39 pm
Location: Русе
Contact:

Баницата на Тодор Живков :)

Post by Margaritka »

Скъпи Крушки,

днес за пръв път ядох тази баница, която безспорно е най-добрата баница, която някога съм яла! Твърди се, че готвачът на Тодор Живков, бай Данчо, му я е приготвял по този начин. Ако я направите ще се уверите, че няма по-бърза, лсена, икномична ио безумно вкусна баница!

1 п. Тракийски кори
Сирене - колкото ви харесва
3 яйца
1 кофичка кисело мляко
150 млл прясно мляко
Олио/зехтин

Всяка кора се нагъва на плисе с широчина околко 2-3 см и се и се подреждат като вита баница в намазнената тава. Витата баница се ръси равномерно със сиренето и се залива със сместа от разбитите яйца, киселото и прясното мляко и олиото/зехтина. Оставя се да престои 10-ина минути. Поставя се в долната част на фурната (1/3 от дъното) в студена фурна и се пече около 40 мин. на около 200°C с вентилатор, като около 20-тата мин. се оставя да работи само долния реотан.
След изпичане се наръсва със студена вода, покрива се с фолиото от корите и се обръща върху купа.

Да ви е сладко!
ImageImageImageImage
User avatar
Lora33
Posts: 1886
Joined: Mon Nov 09, 2009 10:02 pm
Location: Шумен

Re: Баницата на Тодор Живков :)

Post by Lora33 »

Марги, абсолютно съм съгласна с теб :thumbup: това е най-добрата баница, която и аз някога съм яла :thumbup:
След малко и Жорко ще я опита, но съм сигурна че ще му хареса... няма начин просто :D
Image
Post Reply